X
تبلیغات
رایتل

یک نویس

رشد قابل توجه ویندوز 8 و کسب جایگاه سوم در سیستم عامل ها


آخرین گزارش Net Applications (که سهم سیستم عامل های دسک تاپ، موبایل و مرورگرها را دنبال می کند) نشان از آن دارد که ویندوز 8 هم اکنون با سهم ۷.۴ درصدی در رتبه سوم ترافیک وب سیستم عامل های دسکتاپ ماه آگوست ایستاده است. این میزان یک گام بزرگ نسبت به سهم ۵.۴ درصدی ماه جولای این سیستم عامل است.


لطفا به ادامه مطلب بروید 
 

در حالی که ویندوز 8 چنین پرشی را تجربه کرده، اما ویندوز ایکس پی با سقوط چشمگیری روبرو گشته است. سهم ویندوز ایکس پی از ۳۷.۲ درصد ماه جولای، به ۳۳.۷ درصد در آگوست رسیده است. 

ویندوز 7 هم هنوز رتبه اول سیستم عامل های دنیا را در دست دارد و سهم آن در ماه آگوست ۴۵.۶ درصد اعلام شده است. که رشد کوچکی را نسبت به سهم ۴۴.۵ درصدی ماه قبل از آن تجربه نموده. نسخه پیش نمایش ویندوز 8.1 هم که در ماه جولای برای اولین بار در این آمار وارد شد و سهم ۰.۰۲ درصدی را به خود اختصاص داد، اکنون ۰.۲۴ درصد از بازار را در اختیار دارد.

و نکته نهایی این که به طور کلی ویندوز با سهم ۹۱.۲ درصدی همچنان یکه تاز دنیای سیستم عامل های دسکتاپ است. این در حالی است که نسخه های مختلف مک با سهم ۷.۳ درصدی در جایگاه دوم و لینوکس با ۱.۵ درصد در جایگاه سوم ایستاده اند. البته اگر بخواهیم جزئی تر به مساله نگاه کنیم، Mac OS X 10.8 با سهم ۳.۴۲ درصد در جایگاه پنجم دنیای سیستم عامل ها ایستاده است.Source