X
تبلیغات
رایتل

یک نویس

گوگل هم لوگوی خود را تغییر داد


به نظر می‌رسد شرکت‌های بزرگ یکی پس از دیگری در حال تغییر لوگو هستند. پس از مایکروسافت، موتورولا، یاهو و بینگ حالا نوبت به گوگل رسیده که تغییر کوچکی در لوگوی اصلیش ایجاد کند.

 به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب

یک قرن 'کشتار جمعی'

یک قرن 'کشتار جمعی'

استفاده از آنچه امروز به عنوان سلاح‌های کشتار جمعی می‌شناسیم سابقه‌ای طولانی دارد. بخار گوگرد، جنازه قربانیان طاعون و رواندازهای آلوده به آبله، اجداد بمب‌های شیمیایی و میکروبی امروزی هستند.

۴۰۰ سال پیش از میلاد مسیح اسپارتی‌ها با استفاده از "بمب‌هایی" که بخار گوگرد می‌پراکند سربازان دشمن آتنی را به فرار واداشتند. در قرون وسطا جنازه‌های قربانیان طاعون و وبا را در آب یا بر دیوار قلعه‌هایی می‌انداختند که به محاصره درآمده بودند.
برخی "طاعون سیاه" را، که بخش بزرگی از جمعیت اروپا قربانی آن شد، نتیجه "حمله میکروبی" در جنگ کریمه می‌دانند. (جنگی میان امپراطوری‌های فرانسه، بریتانیا و روسیه و پادشاهی ساردینیا در سال‌های ۱۸۵۳-۱۸۵۶)
نیروهای اسپانیایی و بریتانیایی هم در جریان تسلط بر قاره نویافته آمریکا و کشتار سرخ‌پوستان بومی پتوهای آلوده به آبله به آنان می‌دادند.
اولین استفاده از جنگ‌افزار شیمیایی، به شکلی که امروزه می‌شناسیم، در جنگ جهانی اول انجام شد. پیامدهای استفاده از این جنگ‌افزار آن قدر هولناک بود که کشورهای درگیر را به امضای پیمانی برای عدم استفاده از تسلیحات شیمیایی واداشت. با این حال این سلاح‌ها و دیگر سلاح‌های کشتار جمعی همچنان مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
در ادامه به موارد عمده استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی اشاره میکنیم.

به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب

10 نکته برای تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس بهتر

10 نکته برای تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس بهتر

امروزه وبلاگ نویسی و داشتن یک مکان برای نوشتن در مورد فکرها و ایده ها به یکی از جنبه های مهم زندگی افراد با هر سلیقه ای تبدیل شده است. وبلاگ نویسی مانند یک تلفن عمل می کند که می تواند فریاد و صدای یک فرد را از طریق نوشتارها به عرض جهانیان برساند.

اکنون میلیون ها وبلاگ بر روی وب فعالیت می کنند که هر کدام، جنبه ای از موضوعات عمومی تا تخصصی را پوشش می دهند و سعی دارند تا با توجه به تخصص خود در هر حیطه ای به آن توجه کرده و افکار و ایده های خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

اما واقعا چقدر از این افراد در وبلاگ نویسی خود جدی هستند و چند درصد آنها وبلاگ هایی بروز و آپدیت شده دارند؟ برای برخی از افراد وبلاگ نویسی صرفا یک نوع سرگرمی می باشد و عمدتا هدفی از این کار ندارند ، اما برای برخی دیگر وبلاگ نویسی یعنی زندگی و از آن به عنوان یک شغل با پذیرفتن مسئولیت یاد می کنند.

چیزی که در این بین مهم به نظر می رسد این است که وبلاگ نویسی را به عنوان یک کار و علاقه شخصی باید در نظر گرفت و مطمئنا اگر بتوان وبلاگی متفاوت و تخصصی را راه انداخت به شهرت و اعتباری در بین شمار زیادی از کاربران می توان دست یافت !

بنابراین امروز را به بررسی و معرفی نکاتی برای اینکه چگونه می توانید یک وبلاگ نویس بهتری شوید، قرار داده ام و می توانید با توجه به این نکات وبلاگ نویسی خود را در جهت پیشبرد هدف های خود دنبال کنید.

 به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب

چگونه آمریکا تا آستانه بمباران اتمی تصادفی کارولینای شمالی پیش رفته بود


روزنامه گاردین، امروز برای اولین بار، سندی را که به تازگی از حالت سری خارج شده است، منتشر کرده است که نشان می‌دهد نیروی هوایی آمریکا در سال ۱۹۶۱  به صورت تصادفی دو بمب هیدروژنی روی کارولینای شمالی انداخته است که قدرتشان ۲۶۰ برابر بمب اتمی هیروشیما بوده و یکی از آنها نزدیک بوده منفجر هم بشود!

 به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب

داستان گوگل و پروژه های جاه‌طلبانه

روز چهارشنبه در غوغای خبرهای خوب برای ما در ایران و نیز عرضه iOS 7 که برای گیک‌ها از همه چیز مهم‌تر بود، خبر مهم دیگری هم منتشر شد، لری پیج در اکانت گوگل پلاس خبر داد که گوگل شرکتی را به نام Calicoتأسیس کرده است.

به همین مناسبت نشریه معتبر «تایم» در شماره تازه خود روجلد و مقاله اختصاصی را به همین خبر به صورت خاص و لری پیچ، اهداف و آرزوهایش و نیز پروژه‌های جاه‌طلبانه گوگل اختصاص داده و با او مصاحبه‌ای انجام داده است. پروژه‌های ظاهرا غیرممکنی که به دشواری و وسوسه‌برانگیزی سفر به ماه می‌مانند، اما هر کدام از آنها می‌توانند زندگی ما را متحول کنند.

در ادامه می‌توانید ترجمه این مقاله خوب را که توسط وبلاگ یک پزشک ترجمه شده بخوانید که البته به خاطر گریز از تکرار مطالبی که قبلا در یک نویس خوانده بودید و تازگی ندارند، مقداری خلاصه شده است.

 به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب

استاتوس فیسبوکی - 28 شهریور

خوبیه اول مهر اینه که اکثر دخترا میدونن چی باید بپوشن 

استاتوس فیسبوکی

من اگه انقدی پولدار شم که پول دیه یه نفرُ بتونم تقبل کنم 

اولین نفری که بگه پول خوشبختی نمیاره رو می‌کشم دیه شُ میدم 

استاتوس فیسبوکی

لعنت ﺑﺮ ﻫﺮ چی ﻓﺎﺻﻠﻪ اس ﺗﻮ ﺩﻧﻴﺎ …

.

.

.

.

.

.

ﭼﺮﺍ ﺍﺗﺎﻕ ﻣﻦ ﺑﺎﺱ ﺍﺯ ﻳﺨﭽﺎﻝ ﺍﻳﻨﻘﺪ ﺩﻭﺭ ﺑﺎﺷﻪ ﺁﺧﻪ ؟ 

چیه فک کردی پست شکست عشقیه؟! نه عزیزم ، اینجا از این قرتی بازیا نداریم! 

استاتوس فیسبوکی

یکی بهم مسیج داد گفت: عاشقتم ...

.

.

.

.

.

.

.

.

گفتم : منم همینطور

گفت: جدی؟ توام عاشق منی؟

گفتم: نه دیگه! الان جفتمون عاشق منیم 

استاتوس فیسبوکی

مورد داشتیم پسره برای اول مهر گذاشته ابرو هاش پر شه ناظم گیر نده 

استاتوس فیسبوکی

اونایی که به "عزیزم" میگن "عجیجم"

.

.

.

.

.

بخوان بگن "زنده باشی" چی میگن دقیقن؟! 

استاتوس فیسبوکی
ﻭﻗﺘﯽ ﻣﻦ ﻣﺮﺩﻡ ﺭﻭﯼ ﺳﻨﮓ ﻗﺒﺮﻡ ﺑﻨﻮﯾﺴﯿﺪ:
.
.
.
.
.
.
.
ﺧﯿﻠﯽ ﺩﻟﺶ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﺑﻪ ﺧﯿﻠﯽ ﺟﺎﻫﺎ ﺑﺮﺳﺪ
ﺍﻣﺎ ﺧﺒﺮﻣﺮﮔﺶ، ﻫﻤﺶ ﺗﻮ نت بود! 
استاتوس فیسبوکی
هر کی دنبال کار میگرده یه کار توپ براش سراغ دارم ... مثل همیشه ادامه ...

به ادامه مطلب بروید  
ادامه مطلب

شکار ماه کامل در آسمان


در این شب ها دیدن ماه را از دست ندهید. در شب های نزدیک به اعتدال پاییزی و نزدیک به زمان غروب خورشید ماه بدر پاییزی نزدیک‌ترین ماه کامل به اعتدال پاییزی و آغاز پاییز است و به خاطر هم‌زمانی زاویه تابش خورشید بر مرکز ماه بهترین حالت دیدن آن در هفته جاری امکانپذیر است. به طوری که با دوربین‌های معمولی و حتی چشم غیرمسلح سطح ماه دیدنی خواهد شد. طبق بررسی‌های دانشمندان و محققان ناسا، 19 سپتامبر، 28 شهریورماه جاری‌، ماه کامل در آسمان پرستاره همچون نگینی درخشان نورافشانی خواهد کرد.

 به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب

جستجوگر بینگ هم لوگوی خود را بازطراحی میکند


مایکروسافت بعد از اُتوکشی لوگوی قدیمی خود و درآوردن لوگویی جدید از دل آن حالا به جان بینگ  افتاده و قصد دارد لوگوی موتور جستجویش را عوض کند.

پس از تغییر چهره یاهو و شایعات مشابه برای گوگل این سومین موتور جستجوی بزرگی ست که دست به بازطراحی لوگوی خود می زند. البته تیم بینگ تغییر قیافه را سر آغاز تغییرات بنیادی و اساسی تر قرار داده تا در مواجهه با رقبا از میدان به در نشود.


 به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب

رمزگذاری روی درایوهای ویندوز


بسیاری از کاربران، علاقه فراوانی به استفاده از نرم‌افزارهای رمزگذاری و قفل‌گذاری روی فایل‌ها و درایوهای سیستم خود دارند. این درخواست می‌تواند از جهتی به دلیل نیاز به حفظ اطلاعات شخصی و خصوصی کاربران باشد و از جهتی نیز به دلیل نیاز به محرمانه نگه داشتن برخی اطلاعات مطرح شود. برخی کاربران برای دستیابی به این هدف از نرم‌افزارهایی استفاده می‌کنند که توسط شرکت‌های مختلف طراحی شده است. البته مشکلی که در این زمینه وجود دارد اشکالات برخی از این نرم‌افزارهاست که در مواردی سبب شده است کاربران استفاده‌کننده از آن‌ها اطلاعات خود را به‌طور کامل از دست بدهند. به همین دلیل است که توصیه میکنم به این منظور از BitLocker Drive Encryption که یکی از ابزار های خود ویندوز است استفاده کنید
جالب است بدانید که این ابزار برای اولین بار در ویندوز ویستای مایکروسافت ارائه شد و موفق بودن آن سبب شد تا مایکروسافت آن را در ویندوز هفت خود نیز ارائه کند.  
در ادامه به مرحلـه‌ای می‌رسیم کـه باید کـار با ابـزار BitLocker Drive Encryption را آغاز کرد.

 به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب

اولین چرخ دنده یافته شده در طبیعت

اولین چرخ دنده یافته شده در طبیعت

تا کنون گفته میشد که ۳۰۰ سال پیش از میلاد میسح، یک مکانیک یونانی که در اسکندریه زندگی می‌کرد، چرخ‌دنده را اختراع کرده اما ما غافل از این مطلب بودیم که مادر طبیعت، پیش از ما چنین چیزی را در کالبد یک موجود بسیار کوچک نهاده بود!.

به ادامه مطلب بروید 
ادامه مطلب
1 2 3 4 5 ... 9 >>