X
تبلیغات
رایتل

یک نویس

آموزش ساخت برنامه‌ای ساده برای یادآوری استراحت

آموزش ساخت برنامه‌ای ساده برای یادآوری استراحت


حتما راجع به مضرات زیاد پشت کامپیوتر نشستن مطالبی خوانده‌اید؛ از خستگی چشم گرفته تا آسیب‌ به کمر و ستون مهره‌ها. با اندکی جستجو در وب می‌توان نرم‌افزارهای رایگانی را پیدا کرد که به عنوان یک تایمر معکوس عمل می‌کنند. به این صورت که در بازه‌های زمانی مشخص (مثلا هر یک ربع یکبار) به شما هشدار می‌دهند که باید بلند شوید و اندکی استراحت کنید.


اما هیچ چیز لذت ساخته خود آدم را ندارد. پس ما نیز در این آموزش تلاش می‌کنیم تا به آسانی هر چه تمام، نرم‌افزار (یا بهتر بگویم اپلیکیشن) کوچک خودمان را بنویسیم. اینطوری شاید رغبت‌مان به بلند شدن و استراحت کردن نیز دوچندان شود.


به ادامه مطلب بروید 
ادامه مطلب

ویژگی های یک نویسنده واقعی


نویسندگی کلمه ای است که برای من ارزش بی نهایتی دارد. اما نویسندگی داریم تا نویسندگی، یک نویسنده واقعی باید ویژگی هایی را داشته باشد. پس اگه دوست دارید ببینید که یک نویسنده واقعی چگونه بوده و همچنین یک ارزیابی از خود داشته باشید، خواندن ادامه مطلب را به شما پیشنهاد میکنم.


 به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب

نقاشی های دیواری شهر من مشهد

نقاشی های دیواری شهر من مشهد


تا به حال از همه جای دنیا نقاشی های سه بعدی خیابانی گذاشته بودم غافل از اینکه شهر خودم پر است از این آثار هنری ، آثاری که اکثر این مردم گرفتار به آنها بی توجه اند.

در ادامه برخی از این آثار را همراه با نام هنرمند و همچنین آدرس دقیق مرور میکنیم.


 به ادامه مطلب بروید

ادامه مطلب

بزرگترین نقاشی سه‌بعدی خیابانی جهان

بزرگترین نقاشی سه‌بعدی خیابانی جهان

شرکت رنو اخیرا نام خود را به عنوان رکورددار بزرگترین نقاشی سه‌بعدی خیابانی جهان در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسانده است. وقتی حرف از گینس به میان می‌آید باید یک رکورد به اندازه کافی بزرگ باشد اما این رکورد شاید بسیار بزرگتر از حد انتظار شما هم باشد. در ادامه تصاویر بیشتری از بزرگترین نقاشی سه بعدی خیابانی ببینید.

 به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب

شش راهکار برای حضوری موفق در شبکه‌های اجتماعی

شش راهکار برای حضوری موفق در شبکه‌های اجتماعی

دیگر کاربر تازه وارد شبکه‌های اجتماعی محسوب نمی‌‌شوید، حالا چند وقتی هست که عضو یکی دو شبکه‌ی اجتماعی شده‌اید. گاهی استاتوس می‌نویسید، گاهی مطلبی را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارید و گاه مطلبی را بازنشر می‌دهید. اما حس می‌کنید انگار در شبکه‌های اجتماعی غریبه‌اید، انگار هنوز قواعد نانوشته‌اش را در حد دیگران بلد نیستید.

نشریه‌ی معتبر "تایم"، ۶ نشانه را دسته‌بندی و معرفی کرده است و می‌گوید اگر دست‌کم یکی از این نشانه‌ها درباره‌ی شما صدق می‌کند، شما هنوز به زیروبم شبکه‌های اجتماعی وارد نیستید و کاربر واردی به حساب نمی‌آیید.

 به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب

IQ شما چند است ؟

آزمون زیر را به منظور تست هوش (IQ) کامل کنید تا نمره ی هوش شما مشخص شود.  

در این آزمون 27 تست تشکیل شده و برای هر تست 60 ثانیه زمان در نظر گرفته شده است شما میتوانید با فشردن دکمه زمان سنج  زمان اضافی برای هر تست بگیرید ولی با این کار 1 امتیاز از شما کسر خواهد شد.
برای شروع کردن روی دکمه آزمون کلیک کنید.


چنانچه علاقه مندید نمره هوش خود را در قسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذارید .
این تست از منوی سایت همیشه در دسترس شماست.

پ.ن

از خودم که 150 بود...

وقتی زمین دهان باز می‌کند!

وقتی زمین دهان باز می‌کند!

زمینی که زیر پاهای ما، خانه یا خودرو هایمان است، به نظر بسیار مستحکم می‌آید. ولی گاهی همین زمین، بدون اخطار قبلی دهان باز می‌کند و هر آنچه را که رویش قرار دارد می‌بلعد و در حفره‌ای عمیق قرار می‌دهد.

این حفرات می‌توانند دو سه متری باشند یا اندازه‌شان چند صد متر باشد.

هر آن ممکن است دیواره‌های یک معدن یا غار عمیق، فروبریزند و زمین بالای خود را سست کنند. نشت طولانی‌مدت آب از خطوط اصلی انتقال آب یا یک توفان شدید هم می‌تواند تدریجا حفره‌ای در عمق زمین با یک پوسته فوقانی ظریف ایجاد کند و این پوسته نازک هر لحظه امکان فروریختن را دارد.

سنگ‌های بستر عمقی زمین، اگر از جنس سنگ آهک باشند، به تدریج حل می‌شوند و حفراتی در آنها ایجاد می‌شوند و زمین بالای خود را ناپایدار می‌کنند.

در این پست عکس‌هایی جالب و در عین حال هراس‌انگیز از این حفرات را با هم مرور می‌کنیم:

به ادامه مطلب بروید

ادامه مطلب

rime وبلاگ آثارم

rime وبلاگ آثارم


خب

یک نویس و یک کد کم بود یکی دیگه هم اضافه شد.


rime ( به معنای شبنم یخ زده ، شعر گفتن ، قافیه ساختن ) وبلاگ جدیدمه که در اون فقط آثار خودم و از جمله اشعار و نقاشی ها و سایر نوشته های اختصاصیم و منتشر میکنم.

البته مسلماً آپدیتش اندازه اینجا نیست اما به هر حال با ارزش ترین پست هام خواهند بود. لینک ثابت rime رو در پایین صفحه و لینک آخرین مطالبش هم در ستون سمت چپ در دسترس شماست.


                                                              اونجا هم منتظرتونم ... 

                                                              ادمینتون محمد حسین مشمول

پ.ن


وبلاگ یک کد را هم میتوانید از ساب دامین 1code.mhmk.ir مراجعه کنید.

نقاط دمم گرم


گذشته ما، همواره برای ما درس‌هایی به همراه دارد. اما این‌که گذشته‌مان را چطور بیاد بیاوریم بسیار مهم است. 
نقطه دمم گرم زمان‌هایی است در گذشته، که ما عملکرد مطلوبی در کاری داشته‌ایم. یادآوری این لحظه‌ها و کنار هم گذاشتن آنها به ما هم انرژی دوباره‌ می‌دهد، باعث می‌شود درک‌‌مان از توانایی‌ها و قابلیت‌هایمان بهبود پیدا کند و بیشتر بفهمیم که چه سبک کارهایی را باید انجام دهیم.
در حالت عادی ما عادت به یادآوری شکست‌ها داریم در صورتی‌که یادآوری شکست‌ها بیشتر به ما می‌گوید چه کاری را انجام ندهیم. کنار هم گذاشتن شکست‌ها و نقاط دمم گرم (دستاوردها) می‌تواند مسیر راه را برایمان روشن کند.

یک پیشنهاد اینکه، در توییتر و البته در فیسبوک می‌توانید نقاط دمم گرم خود را با ‌تگ #دممگرم منتشر کنید. این‌که در گذشته یا هر روز بابت چه‌کاری خود را تحسین می‌کنید. مطرح کردن این نقاط به‌شکل عمومی کمک بزرگی می‌کند به خود شما برای یک بازتعریف دوباره از خود و کارهایی که می‌توانید انجام دهید.

موفقیت بیشتر در زندگی با خودآگاهی

موفقیت بیشتر در زندگی با خودآگاهی


براساس تحقیقات انجام شده ما روزانه بیش از ۲۰۰۰۰ لحظه منحصر به‌فرد را تجربه می‌کنیم و این لحظه‌ها احساس‌های مختلفی را در ما شکل می‌دهند. مثلا برآیند این لحظه‌ها باعث شود تا بخشی از روز پرانرژی باشیم و در بخشی دیگر از روز خالی از انرژی. لحظه‌های ما براساس محرک‌هایی که در اطراف ما وجود دارد شکل می‌گیرد. مثلا آدم‌های اطراف ما یکی از این محرک‌ها می‌توانند باشند. یا مثلا نتایج کارهایی که انجام می‌دهیم، موفقیت‌ها و شکست‌ها هم نوعی دیگر از این محرک‌ها هستند. شاید شرایط جسمی و فیزیکی را هم به‌عنوان محرک دیگری بتوان نام‌ برد.


در طول زندگی محرک‌های احساسی همیشه در اطراف ما هستند. قوی‌ترین و موفق‌ترین افراد معمولا احساس‌های خود و دلایل شکل‌گیری آنها را به‌خوبی می‌شناسند.


 به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب
1 2 3 4 5 ... 10 >>