X
تبلیغات
رایتل

یک نویس

آسمان نما جایی برای کاوش ستارگان و سیارات

آسمان نما جایی برای کاوش ستارگان و سیارات


آسمان نما یا پلنتاریوم Planetarium یک نقشه پویا و تعاملی از آسمان شب است برای جستجو و آشنایی با ستارگان و سیارات اطراف شما.

در هر نقطه از زمین که باشیم با نگاه به آسمان کلی نقطه نورانی درخشانی می بینیم که اگر آماتور باشیم و اطلاعات کافی از اسم و جای ستارگان نداشته باشیم، باید ساعت ها دنبال پیدا کردن نام آنها باشیم.

راه بسیار ساده ای وجود دارد از طریق اپلیکیشن وب-بیس planetarium یا پلنتاریوم می توانید از همین نقطه که هستید آسمان پیش رویتان را بیشتر بشناسید. نام، موقعیت جغرافیایی و اطلاعات اولیه هر یک از ستارگان و سیارات را مشاهده خواهید کرد.


لطفا به ادامه مطلب بروید

آسمان نما جایی برای کاوش ستارگان و سیارات


وقتی وارد این سایت می شوید از شما پرسیده می شود که آیا اجازه دارم موقعیت کنونی شما را در نظر بگیرم و شما با این مجوز به سایت اجازه می دهید که موقعیت جغرافیایی شما را بشناسد و بر اساس آن و همچنین با تعریف تاریخی خاص ، آسمان صحیح را برای شما به نمایش بگذارد.


با حرکت ماوس در صفحه به کنکاش در آسمان و شناخت ستارگان بپردازید. با رفتن روی هر ستاره یا هر نقطه در آسمان مشخصات آن نمایان می شود و همچنین صورفلکی در حالت پیش فرض نمایانگر آسمان شب است.


آسمان نما جایی برای کاوش ستارگان و سیارات


برای دیدن آسمان در تاریخ های متفاوت در جاهای مختلف زمین این امکان برای کاربر مهیاست تا با تغییر تاریخ، وضعیت ستارهای مختلف را مشاهده نمایید.آسمان نما بیش از ۱۵۰۰ ستاره را برای شما نمایان می کند.