X
تبلیغات
رایتل

یک نویس

تیم فوتبال دختران پرسپولیس در قبل از انقلاب + عکس

http://s1.picofile.com/file/7474502147/PersPolis_1.jpg

دختر شایسته ایران در سال ۱۳۳۶ + تصویر جذاب

http://s3.picofile.com/file/7475250000/Dokhtare_Shayesteh.jpg

زلزله احتمالی در تهران : فاجعه انسانی

http://www.nezam-mohandesi.org/gallery/news/tehran.jpg
http://www.imna.ir/images/docs/000071/n00071366-b.jpg


رییس جمعیت هلال احمر  در مورد بحث زلزله احتمالی تهران با توجه به زمین لرزه اخیر بومهن گفت: در بحث پوشش زلزله تهران در مورد اقلام و تجهیزات که در حیطه وظایف ما است مشکل و نگرانی نداریم اما آنچه که در تهران مسئله ساز می‌شود رساندن تجهیزات و اقلام به دست مردم است. در کوچه شش متری در تهران ساختمان‌های چند طبقه وجود دارد که در صورت تخریب این ساختمان‌ها در زلزله احتمالی امکان امدادرسانی و توزیع اقلام نیست.

فقیه با بیان اینکه تهران با یک بارندگی قفل می‌شود گفت: تصور کنید که در تهران زلزله اتفاق بیفتد و بحث اصلی این است که چطور می‌شود اقلام را به دست مردم رساند. در بحران، مدیریت بحران مهمتر از هر چیزی است اگر حادثه‌ای در روستاها اتفاق بیفتد، اسکان اضطراری در دشت یا محوطه باز خواهد بود اما اسکان اضطراری در تهران در چه مکان‌هایی باید ایجاد شود. 

رییس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در زلزله تهران سوال‌های زیادی وجود دارد گفت: با این حال از 10 سال پیش کار ساخت پنج پایگاه اقماری در تهران آغاز شده که امسال مورد بهره‌برداری قرار گرفت و هر سوله پس از آماده‌سازی از تجهیزات و اقلام پر شد.

وی با بیان اینکه انبار ویژه‌ای در مورد زلزله تهران ایجاد شده است گفت:‌چند ماه پیش جلسه‌ای در شورای شهر تهران با حضور آقایان قالیباف و چمران برگزار شد و مسائل و مشکلات زلزله تهران مطرح و مورد بحث قرار گرفت اما آن چیزی که مهم است آن است که اگر زلزله اهر در تهران رخ می‌داد فاجعه انسانی بود.

تاریخچه درامد نفتی ایران

106-34.jpg

بررسی‌های یک تحقیق کارشناسی نشان می‌دهد که درآمد نفت ایران در 100 گذشته معادل بیش از هزار میلیارد دلار بوده است.

تولید نفت ایران بین سال‌های 1290 تا 1390، معادل 68.77 میلیارد بشکه بوده است که بر این اساس بیش از 1079 میلیارد دلار عاید کشور شده است.

طبق آمار مجموع تولید نفت ایران بین سال‌های 1290 تا 1332 معادل 2.3 میلیارد بشکه بود که با فروش هر بشکه 23 سنت درآمد 500 میلیون دلاری را طی 40 سال برای کشور در پی داشته است.

در طول 17 سال بعد درآمدهای نفتی ایران 100 درصد افزایش یافت. بین سال‌های 1333 تا 1350، 11.5 میلیارد بشکه نفت خام تولید شد که با افزایش قیمت نفت به 1.4 دلار برای هر بشکه 14.5 میلیارد دلار برای ایران ارز آوری داشت.

با افزایش قیمت نفت درآمدهای ایران نیز رشد چشمگیری داشت به طوری که رسیدن نفت به 8.8 دلار، درآمد ایران تنها در هفت سال (1351 تا 1357) را به 116.5 میلیارد دلار رسید. البته افزایش درآمد ارزی کشور تنها ناشی از قیمت نفت نبود بلکه افزایش تولید نفت خام هم در این زمینه تاثیر داشت. به طوری که در بین سال‌های 1351 تا 1357، 14.2 میلیارد بشکه نفت خام تولید شد.

به این ترتیب از سال 1290 تا 1357 یعنی سال‌های پیش از انقلاب (67 سال) کل درآمد ایران حاصل از نفت حدود 132 میلیارد دلار بوده است.

البته تولید نفت با پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز جنگ تحمیلی کاهش محسوسی داشت اما به دلیل فروش هر بشکه نفت خام به 25 دلار، این امر باعث نشد که درآمدهای نفتی کاهش یابد. از سال 1358 تا 1368 در مجموع 9.7 میلیارد بشکه نفت خام برداشت شد که 150 میلیارد دلار برای کشور ارز آوری داشت.

در طول 10 سال بعد اگر چه تولید نفت خام از 9.7 میلیارد به 13.9 میلیارد رسید اما با سقوط قیمت نفت خام به 16 دلار کاهش درآمدها نفتی را در پی داشت. در بین سال‌های 1368 تا 1378 تنها 150 میلیارد دلار نصیب کشور شد.

درطول پنج سال بعد هر بشکه نفت خام 29 دلار معاوضه شد. در این مدت (1379 تا 1383) هفت میلیارد بشکه نفت خام از ذخایر کشور برداشت شد که حاصل آن واریز 130 میلیارد دلار به خزانه کشور بود.

بین سال‌های 1384 تا 1390 نیز به لطف افزایش قیمت نفت بیشترین درآمد نفتی برای کشور محقق شد. در این سال‌ها 10.2 میلیارد بشکه با متوسط قیمت 87 دلار به فروش رفت که نتیجه آن کسب 511 میلیارد دلار بود.

تقلب

آزمون لهجه ی مشهدی

این مطلب هم برا همشهریای عزیزمون

۱ـ شاعر در کدام مصراع از تیرکمان سخن گفته است ؟

الف – با پِلّخمونِ نگاهت چُغوکه دِلومه زِدی

ب – آی یَره یَره یَره یارُم کَله پا مِره

ج – ای گرونی هم که هر روز قوز بالا قوز مِرهِ

د – نِمِتِنُوم چیزی بُگُم َ ای درد دل کُشته مو رهِ

۲ ـ معنای کلمات زیر در کدام گزینه صحیح می باشد ؟

(( سیخ ماهی – کُخ – دُری – مِس مِس – وّخه – ناردِشور ))

الف -تیغ ماهی – کرم -در – معطل کردن – ریخت و پاش – مرده شور

ب- تیغ ماهی -سوسک یا حشره – سینی بزرگ – معطل کردن – پاشو – ناودان

ج -تیغ ماهی -کرم -سینی بزرگ -معطل کردن – ریخت و پاش- ناودان

د – تیغ ماهی -کرم -سینی بزرگ -معطل کردن – پاشو – مرده شور

۳ـ همه گزینه ها به جز گزینه … صحیح می باشد ؟

الف- سُرسُر ( یواشکی حرف زدن )

ب – آسوارت ( آسفالت )

ج – ناخون جله ( نیشگون )

د – نارنجک ( بمب )
ادامه مطلب

نام "محمد" در صدر اسامی تازه متولدین در انگلیس

بر اساس آمار رسمی انگلیس نام "محمد" رایج ترین نام در میان تازه متولدان  است که والدین برای اطفال انتخاب می کنند.

اداره ملی آمار انگلیس در بیانیه ای آورده است که محمد رایج ترین نام بوده و حتی تنها نامی است که جایگاه صدر بودن خود را در میان تازه متولدان در بریتانیا و ولز از سال 2007 حفظ کرده است.

برای اولین بار در سال 2009 نام "محمد" بسیار مورد استفاده قرار گرفت و سال بعد نیز با کنار زدن نام "اولیور" در مرتبه نخست قرار گرفت. 

با توجه به اینکه "محمد فرح" از دوندگان انگلیسی در المپیاد لندن امسال دو مدال طلا کسب کرد، پیش بینی می شود که نام محمد طی سال جاری افزایش چشمگیری یابد.

از سوی دیگر افزایش اقلیت مسلمان در بریتانیا، افزایش استفاده از نام محمد را به دنبال دارد؛ به طوری که آمار جدید نشان می دهد نسبت مسلمانان بریتانیا در سال 1990 دو درصد بوده که در سال 2010 به 4.6 درصد رسیده است، از این رو پیش بینی می شود که این میزان در سال 2030 به 8 درصد برسد.

۲۰ میلیون کاربر حرفه‌ای بازی های رایانه‌ای در ایران

۲۰ میلیون کاربر حرفه ای بازی های رایانه‌ای در ایران وجود دارد که ۱۲ میلیون آن ها را مردان و ۸ میلیون را زنان تشکیل می‌دهند.بر اساس آمار رسمی بنیاد بازی‌های رایانه‌ای، سن بازی کنندگان بازی‌های رایانه‌ای در ایران از 7 تا 40 سال است که این محدوده سنی، 46 میلیون و 500 هزار نفر از جمعیت 75 میلیونی ایران را تشکیل می دهد.از این جمعیت 46 میلیون و 500 هزار نفری، 80 درصد با بازی آشنایی دارند و 54 درصد نیز به صورت فعال بازی می‌کنند.از این 54 درصد بازی کننده فعال، بیش از 20 میلیون نفر و بازی کننده حرفه‌ای هستند که به طور متوسط هر نفر، در روز 2 ساعت بازی می‌کند.

رکورد جدید برای اپل: با ارزش ترین شرکت تاریخ


امروز افزایش سهام شرکت اپل سبب شد که این شرکت به ارزش ۶۲۱.۶۴ میلیارد دلار برسد و این عدد سبب می شود که اپل رکورد با ارزش ترین شرکت تاریخ را از آن خود کند. 


با این رکورد، اپل که در حال حاضر با ارزش ترین شرکت جهان به حساب می آید از شرکت نفتی Exxon Mobil بیش از ۵۳ درصد بزرگ تر است. 


پیش از این رکورد با ارزش ترین شرکت جهان متعلق به مایکروسافت بود که در سال ۱۹۹۹ به ارزش ۶۲۰ میلیارد دلار رسیده بود. هرچند افت این شرکت سبب شده که مایکروسافت حالا ۲۵۷ میلیارد دلار ارزش داشته باشد. 


نزدیک بودن معرفی آیفون 5 و پیش بینی فروش بسیار بالای آن سبب شده که سهام اپل رشد کند. در عین حال کارشناس ها پیش بینی می کنند این رشد همچنان ادامه داشته باشد. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا رشد این شرکت همچنان ادامه پیدا می کند؟

منبع نارنجی

تصاویر شگفت‌انگیز از بزرگ‌ترین غار جهان


به طور معمول هرگاه نامی از «غار» برده می‌شود، به موازات آن کلماتی چون تنگی و تاریکی و خفاش و فضای ترسناک به ذهن خطور می‌کرده است. اما می‌خواهیم با این تصاویر شما را به بزرگ‌ترین غار جهان که یکی از زیباترین غارهای جهان نیز به شمار می‌آید، ببریم تا ذهنیتی کاملا متفاوت از غار را به شما ارائه دهیم.
 
ادامه مطلب
1 2 3 4 5 ... 21 >>