X
تبلیغات
رایتل

یک نویس

عمق لغات+ تصویری +2
کشتی کج
وقتی کنترلم رو از دست دادمدل به دل راه دارهدسته بیلخودرو های بدون راننده گوگل

  

 

گرفتن گواهینامه معمولا یکی از معضلات ابتدای دوران جوانی هر انسانی (مخصوصا خانم‌ها) به شمار می‌رود و هر فردی از روز آزمون رانندگی خود خاطراتی دارد اما گویا این خاطرات تنها به انسان‌ها محدود نشده و در خاطر خودروها نیز ثبت خواهد شد.

اگر به دنبال دلیل این حرف من هستید باید به شما اطلاع دهم که ایالت نوادا نام خود را به عنوان اولین جائی ثبت خواهد کرد که به یک خودرو گواهینامه می‌دهد. این ابداع مقامات ایالت نوادا در واکنش به تلاش شرکت گوگل برای راهی کردن خودروهای بدون راننده خود به خیابان است. 

 

گوگل از خودرو تویوتا پریوس برای طرح خودروهای بدون راننده خود استفاده می‌کند که مهندسین گوگل در دو سال گذشته در حال تست و آزمایش این خودرو در جاده‌های کالیفرنیا بوده‌اند و بیش از ۱۴۰ هزار مایل را فقط با یک حادثه ترافیکی پشت سرگذاشته‌اند و جالب است بدانید که این حادثه نیز زمانی رخ داده است که یک خودرو دارای راننده انسان به عقب خودرو بدون راننده گوگل برخورد کرده است. این نتیجه مطمئنا برای گوگل که سعی دارد با خودروهای بدون راننده خود چیزی به نام تصادف را از آمار جهان حذف کند آرمانی به نظر برسد. 

ادامه....مطلب

 

ادامه مطلب

هکر ها و کلاه هایشان

  

هک کلمه ای است با معنایی بسیار گسترده. رسانه‌ها دوست دارند آن را یک چیز وحشتناک معرفی کنند که توسط آدم های باسواد و معمولا دارای نیت منفی استفاده می شود و کسانی که چندان از ماجرا سر در نمی آورند فکر می کنند هکر یک موجود خطرناک و بدذات است که اگر بخواهد می تواند به هر اطلاعاتی دسترسی پیدا کند.


هک کردن در دنیای امنیت کامپیوتر، به معنی پیدا کردن نقاط ضعف امنیتی یک سیستم و استفاده از آن برای نفوذ به آن سیستم است. عقیده عمومی این است که انجام اینکار نیاز به سواد کامپیوتری بالا دارد ولی واقعیت امر تا حدی متفاوت است. یک هکر ممکن است با داشتن سواد خیلی خیلی بالا بتواند چیزهایی را در سیستم ها کشف کند که پیش از این توسط دیگران دیده نشده ولی در اکثر موارد چنین هکری سوادش را صرف دزدیدن اطلاعات نمی کند. کسانی که به سراغ دزدی اطلاعات می‌روند (که سود مالی و اعتباری کمی هم دارد) معمولا کسانی با سواد بسیار کمتر هستند که از ابزارهایی که نفر اول ساخته، استفاده می کنند. خود هکرهای حوزه امنیت کامپیوتری برای تفکیک کردن این گونه‌ها از یکدیگر، از اصطلاحات مختلفی استفاده می کنند که در اینجا با هم نگاه سریعی به آن می اندازیم. البته پیش از آن لازم به ذکر است که برای برخی از هکرهای واقعی (از جمله اریک ریموند) کلمه هکر کلمه‌ای ارزشمند است که اطلاق آن به دزد اطلاعات، درست نیست. این افراد اصرار دارند که برای اشاره به کسانی که بدون سواد فقط به دنبال دزدیدن اطلاعات دیگر یا آزار بقیه هستند باید کرکر نامیده شوند.  

ادامه...مطلب

ادامه مطلب

هتلی در عمق ۶۱ متری زیر دریا

 

رو به جنگل و یا رو به دریا؟ این سوالی است که معمولا در هتل ها از مسافران پرسیده می شود. این که آنان در طول اقامت شان ترجیح می دهند صبح را با تماشای کدام منظره شروع کنند و یا از پنجره اتاق شان، نظاره گر کدام بخش از شهر باشند، سوالاتی است که چه در اداره یک هتل و چه در مراحل طراحی و ساخت آن مهم و ضروری هستند.

اما دبی شهری است که در منطقه ای گرم و خشک واقع شده و فاقد جنگل است، و از طرف دیگر بسیاری از هتل هایش هم رو به دریا است. پس برای جذب مسافران باید چه ایده های جدیدی را به مرحله اجرا بگذارد؟ نظرتان در مورد هتلی که ۶۱ متر زیر سطح دریا باشد، و تماشای طبیعت دریا را در ابتدای صبح برای مسافرانش امکان پذیر کند چیست؟

مدیر عامل شرکت سرمایه گذار این پروژه معتقد است که: «ساخت هتلی این چنین، موجب توسعه و ایجاد شاخه ها و فرصت های جدید در زمینه صنعت گردشگری خواهد شد و هم چنین از علاقه شرکت اش به ایجاد مرکزی بین المللی با برنامه هایی در خصوص دنیای زیر دریا و حفاظت و توسعه آن خبر داده است.»  

ادامه...مطلب


ادامه مطلب

آینه فتوشاپ

آینه فتوشاپ

اگر عاشق فتوشاپ باشید این آینه چیزی است که باید در خانه شما باشد. این آینه ای معمولی است با محیط نرم افزار فتوشاپ. با داشتن آن می توانید هر روز صبح روی صورت خودتان در فتوشاپ کار کنید و احتمالا نتیجه کار خیلی بهتر از آینه های دیگر میشود.

هر چه باشد آنجا که دیگر این ابزارها را در اختیار ندارید ;) برای داشتن این آینه باید ۸۵ دلار هم پرداخت کنید.


photretouch6_narenji.jpg

عمق لغات+تصویری

توجه به عمق لغات + قسمت دوم

کولر:زمانی که یک لر به مکانی رفته باشد و بین ما نباشد
وردربرمن : به گویش محلی، برای من هم بردار
تفکیک جنسیتی : تف انداختن و لگد زدن به جنس مخالف
Frozen : (فروزان با لهجه خارجی )
موت زارت : سکته! یهویی تلف شدن
Nothing : ناچیز
گوزپیچ : آنکه باد معده اش بوی هلو میدهد،آنکه با گوزش هوا را معطر میکند
کامران : راننده کامیون
بیسکوییت : کسی که 20 بار تصمیم گرفته ترک کنه
Username : اسمتو زر بزن
حلال زاده : هر کسی که پدرش،قد خمیده ای داشته باشد!!
Ask me : از من عکس بگیر
مهران : شخصی که در هوای مه آلود رانندگی می کند
PPTP : فردی با تیپ انی
جانمازی : بگو آذی جان صدات میاد
پنهانی : قلمی که جای جوهر با عسل مینویسد
درون گرا : کچلهای داخل خانه
برون گرا : کچلهای خارج از خانه، کچلهای خارجی
روبوسی : پارچه ای که روی بوس می کشند
پهناور : کسی که مدفوع گاو می آورد 
Superman : مرد بقال
مارچوبه : عصای حضرت موسی
کنتس : به اصفهانی یعنی این سیگار کنته
زندایی : علی دایی پس از عمل تغییر جنسیت
لالایی : هشدار پلیس بزرگراه به رانندگان در کشورهای عرب زبان
در میان گذاشتن : لای چیزی کردن
شاطر : کسی که در خرابکاری استاد است
بیگلی بیگلی : پدربزرگ بروسلی، بزرگ خاندان لی‌
پسمانده : پ نه پ رفته!
کامبیز دیرباز : باز هم زنبورا دیر اومدن
Diamond Ring : داییمون زنگ زد

 

ادامه....مطلب

ادامه مطلب

10 نکته جالب و خواندنی در مورد زبان انگلیسی

زبان انگلیسی مملو از نکات جالب و خواندنی می باشد. 10 مورد از این نکات را در ادامه بخوانید.
1- queue تنها کلمه ای در زبان انگلیسی می باشد که اگر چهار حرف آن را از آخر برداریم باز هم مثل قبل تلفظ می شود.

2- پرکاربردترین حرف استفاده شده در انگلیسی حرف e می باشد

3- نقطه ای که روی حروف i و j وجود دارد در انگلیسی superscript dot نامیده می شود که همان نقطه ی بالانویس است

4- در انگلیسی به نشانه @ ,  the at symbol یا the at sign گفته می شود.

5- I am کوتاه ترین جمله کامل زبان انگلیسی می باشد.

6- کلمه ای که بیشترین دایره معنایی در انگلیسی دارد، کلمه set می باشد.

7- بلندترین کلمه در زبان انگلیسی که حروف آن به ترتیب الفبا آمده است ، کلمه almost می باشد

8- تنها سیاره ای که در زبان انگلیسی از نام یکی از خدایان گرفته نشده است، همین نام سیاره خودمان می باشد. The Earth

9- کلمه checkmate ( مات کردن)‌ در زبان انگلیسی که برای شطرنج استفاده می شود از Shah Mat برگرفته شده است که یک کلمه فارسی می باشد.

10-در زبان انگلیسی ، به جمله ای که در آن از تمام حروف الفبا استفاده شده باشد، pangram گفته می شود


مالکان طلای جهان!

 

با توجه به بحران ها و بی ثباتی های بازارهای سرمایه و اقتصاد جهانی، ارزش طلا طی یک سال گذشته با نوسان های بسیاری مواجه بوده و در انتهای سال 2011 با محدوده قیمت 1600 دلار در هر اونس به کار خود پایان داد. این رقم به معنای افزایش ارزش 15 درصدی طلا طی سال گذشته میلادی بود. حتی در مقطعی، با افزایش جریان سرمایه به بازارهای این فلز گران بها، محدوده قیمت 1900 دلاری نیز برای آن به ثبت رسید.

بر اساس بررسی های صورت گرفته، بزرگترین دارندگان شخصی طلا - بانک های مرکزی، سازمان های بین المللی و دولت ها - تقریبا 16.5 درصد از طلای جهان که ذخایری برابر با 30 هزار و 700 تن می شود را در اختیار دارند. در ادامه بزرگترین دارندگان طلا بر اساس گزارش "انجمن جهانی طلا" در دسامبر گذشته را معرفی می کنیم.

ادامه مطلب

10 روش شگفت انگیز برای استفاده از فلش مموری ها

کاربردهای فلش مموریتان بیشتر از آن چیزی است که تاکنون می دانستید! کارهایی به مراتب مهم تر از انتقال فایل ها و یا ذخیره اطاعات !! 

 

در اینجا به بررسی 10 مورد از کاربردهای فلش مموری ها می پردازیم؛ کاربردهای مهمی که کمتر در مورد آن ها صحبت شده است !!

1 –  رایانه تان را قفل کنید

با نصب برنامه Predator می توانید فلش مموریتان را تبدیل به کلیدی برای باز یا قفل کردن رایانه تان استفاده کنید. به طوری که اگر فلش به رایانه متصل باشد دسترسی به آن آزاد بوده ولی اگر آن را remove کنید و از رایانه جدا کنید به طور اتوماتیک قفل شده و اگر شخصی بخواهد بدون اطلاع شما به رایانه تان دسترسی داشته باشد با پیغام “ACCESS DENIED” روبرو خواهد شد!

2 –  سیستم تان را از ویروس رهایی بخشید

با نصب نرم افزار رایگان AVG که قابلیت اجرا به روی فلش مموری را داراست می توانید رایانه ویروسی تان را که دیگر از آن ناامید شده اید را اسکن کنید و در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات جانی دوباره به رایانه تان ببخشید!!

3 –  برنامه ها و بازی های پرتابل را اجرا کنید

چه وسایلی به لحاظ قابلیت حمل آسان استفاده زیادی دارند؟! لپ تاپ؟ شاید هم تبلت ویا تلفن های هوشمند امروزی؟؟! شاید اکثر ما فلش مموری هایمان را فراموش کرده ایم!! با استفاده از فلش مموری می تواند بسیاری از نسخه های پرتابل برنامه هایی نظیر  Firefox ،  Chrome ،  OpenOffice و … را به روی رایانه تان اجرا کنید.

4 –  ویندوز 8 نصب کنید

با استفاده از فلش مموری تان می توانید شاهکار جدید مایکروسافت که ویندوز 8 نام دارد را بدون پاک کردن ویندوز فعلی تان نصب کرده و از آن لذت ببرید!

5 –  Linux را امتحان کنید

شاید شما هم زیاد در مورد این سیستم عامل شنیده باشید. سیستم عاملی متن باز که طرفداران خاص خود را داراست. با استفاده از فلش مموری همانند ویندوز 8 می توانید Linux  را بدون نیاز به تغییرات در نسخه فعلی سیستم تان نصب کنید.

6 –  فایل ها و فولدرهایتان را ایمن سازید

اگر از فلش مموری ها فقط برای حفظ و یا انتقال اطلاعات استفاده می کنید، رمزگذاری را فراموش نکنید!! با این کار تنها کسی که می تواند به اطلاعاتتان دسترسی داشته باشد خودتان هستید و اگر مموریتان گم شد خیالتان از لو رفتن اطلاعات شخصی راحت خواهد بود!!

7 –  رایانه تان را مدیریت کنید

با نصب برنامه Parted Magic می توانید به وسیله فلش مموری تان کارهایی نظیر بازیابی پسورد، پارتیشن بندی و … انجام دهید.

8 – ویندوز 7 را به روی مک بوک نصب کنید

اگر می خواهید همزمان دو سیستم عامل OS X و ویندوز را به روی مک بوک تان نصب شده داشته باشید، می توانید با استفاده از فلش مموری تان این کار را انجام دهید!

9 – هدیه ای در دسترس

آن دسته از افرادی که عادت دارند کارهایشان را به تعویق بیندازند به هنگام خرید هدیه برای مناسبت ها هم به این مشکل بر می خورند! و باز هم این فلش مموری ها هستند که می توانند به عنوان هدیه ای مناسب و دقیقه نودی بهترین گزینه باشند!!

10 – اگر فلش مموری های زیادی دارید؛ آن ها را ببخشید

بسیاری از افراد به خصوص کسانی که همگام با تکنولوژی روز حرکت می کنند گاها با این مسئله روبرو شده اند که تعداد زیادی از ورژن های مختلف یک کالا را در اختیار دارند. از جمله این وسایل فلش مموری ها هستند. اگر تعداد زیادی از آن ها را در اختیار دارید می توانید تعدادی از آن ها را به کسانی که به این وسیله جالب و کاربردی احتیاج دارند ببخشید!!

منبع : Howto.cnet

1 2 3 4 5 ... 13 >>